Okrugli sto/stručni skup „Pozicioniranje pedagoga u savremenom vaspitno-obrazovnom konktekstu“

Позив за учешће на стручном скупу/округлом столу
ПОЗИЦИОНИРАЊЕ ПЕДАГОГА У САВРЕМЕНОМ ВАСПИТНО-ОБРАЗОВНОМ КОНТЕКСТУ

Поштовани,

Скуп ће бити одржан 24.02.2023. године од 13.00h до 17.00h.

Циљ округлог стола усмерен је на анализу тренутне позиције и улоге коју педагози имају у оквиру различитих васпитно-образовних окружења у којима раде и разматрање могућности за развој компетенција и јачање њихових професионалних, али и личних капацитета као стручних сарадника. Намера нам је да кроз размену искуства практичара који раде у различитим ресорима сагледамо претпоставке за унапређивање и афирмацију струке у институционалном и ванинституционалном контексту.

Стручни скуп је акредитован од стране Завода за унапређивање образовања и васпитања (код С8822022) и признат је као облик сталног стручног усавршавања.

Теме:
– Професионално деловање педагога у различитим институционалним окружењима
– Изазови и могућности афирмације педагога
– Педагог као креатор промена и иновација
– Будућност педагогије и професије педагога

Излагачи:
– Проф. др Слађана Зуковић, Одсек за педагогију, Филозофски факултет, Универзитет у Новом Саду
– Живка Комленац, педагог, Предшколска установа ”Јелица Станивуковић Шиља”, Шид
– Нада Илић, педагог, Карловачка гимназија, Нови Сад
– Сања Риста Попић, педагог, Председница Педагошког друштва Војводине
– Исидора Тасић, педагог, Playrix, Нови Сад
– Кристина Дрини, педагог, Центар за интерактивну педагогију, Београд
– Доротеа Будински, педагог, Радио телевизија Војводине, Нови Сад

Пријава и котизација

Пријава учесника је обавезна и врши се путем пријавног линка https://forms.gle/fckBdPg2a2skv7BS7  (инструкције за уплату се налазе у пријавном формулару), а број учесника је ограничен. Рок за пријаву и уплату котизације је 22.02.2023. године до 20h. Котизација износи 2500 динара. Скенирану потврду о уплаћеној котизацији потребно је послати на мејл адресу pec@ff.uns.ac.rs. Молимо Вас да обавезно у наслову поруке наведете име и презиме особе на чије име је уплаћена котизација.

1. Уплате физичких лица:
    Број текућег рачуна: 840-1712666-26
    Позив на број: 97   638004775
    Прималац: Филозофски факултет, 21000 Нови Сад, др Зорана Ђинђића 2
    Назнака/сврха уплате: Педагогија округли сто
  1. Уплате правних лица:
    Уколико Вам је потребан предрачун за плаћање котизације, молимо Вас да пошаљете е-mail на адресу marko.kacavenda@ff.uns.ac.rs (021/4853978) и да у поруци наведете пун назив, адресу, ПИБ и МБ установе преко које се врши плаћање котизације, износ на који треба да гласи фактура, као и име и презиме учесника. Молимо Вас да у наслову поруке напишете “предрачун за уплату котизације за стручни скуп – округли сто Позиционирање педагога у савременом васпитно-образовном контексту“.

Програмско-организациони одбор симпозијума:
Проф. др Јасмина Клеменовић, Филозофски факултет у Новом Саду, Одсек за педагогију
Доц. др Станислава Марић Јуришин, Филозофски факултет у Новом Саду, Одсек за педагогију
Доц. др Милена Летић Лунгулов, Филозофски факултет у Новом Саду, Одсек за педагогију
Доц. др Стефан Нинковић, Филозофски факултет у Новом Саду, Одсек за педагогију
Доц. др Борка Малчић, Филозофски факултет у Новом Саду, Одсек за педагогију
Др Сенка Слијепчевић, Филозофски факултет у Новом Саду, Одсек за педагогију
Ма Тамара Драгојевић, Филозофски факултет у Новом Саду, Одсек за педагогију
Јована Турудић, Филозофски факултет у Новом Саду, Одсек за педагогију
Симона Бекић, Филозофски факултет у Новом Саду, Одсек за педагогију

За додатна питања и недоумице у вези са пријавом на округли сто будите слободни да се обратите др Сенки Слијепчевић на мејл адресу: senkaslijepcevic@ff.uns.ac.rs или путем телефона: 062/9280827.

Одсек за педагогију Филозофског факултета у Новом Саду и Педагошки центар