Tribina „Veštačka inteligencija u obrazovanju – revolucija ili rizik?“

Odsek za pedagogiju i Pedagoški centar Filozofskog fakulteta u Novom Sadu organizuju tribinu pod nazivom Veštačka inteligencija u obrazovanju – revolucija ili rizik?” Izlagači na tribini biće prof. dr Aleksandar Rikalović, vanredni profesor na Fakultetu tehničkih nauka UNS i viši naučni saradnik Istraživačko-razvojnog instituta za veštačku inteligenciju Srbije, Katarina Aleksić, rukovodilac centra za obrazovne tehnologije u Zavodu za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja, MA Jelica Ristić, asistentkinja na Fakultetu za obrazovanje učitelja i vaspitača i stručno-tehnički saradnik u Centru za robotiku i veštačku inteligenciju u obrazovanju i Maja Babić, specijalista strukovni inženjer informacionih sistema i tehnologija, i nastavnica tehnike, tehnologije i robotike u Savremenoj osnovnoj školi.

Tribina će biti održana na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu (kino sala), 14.03.2024. godine od 17.00h.
Učešće na tribini je besplatno.

Prenos tribine moći ćete da pratite i onlajn, preko Fejsbuk stranice „Odsek za pedagogiju – Pedagoški Centar – PEC„.